Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Electric Scooter, 20 km/h, 10 km Range
Lowest price for KRF ECO R250 is £297.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | KRF ECO R250 |
| Brand | KRF |
| Type | Electric Scooters |
Product Properties | |
| Wheel Size | 6.5 " |
| Removable Seat | No |
| Colour | Black, Red |
| Target Group | Adult |
| Features | LED Lights, Shock-Absorber (Rear), Head Lights, Foldable, Without seat |
| User Weight (Max) | 100.0 kg |
| Speed Limit (max) | 20.0 km/h |
| Range | 6.2 miles |
Power Source | |
|---|---|
| Battery Technology | Li-Ion |
| Voltage | 36.0 V |
| Battery Capacity | 4400 mAh |
| Power | 250 W |
Measures | |
| Weight | 12.0 kg |
| Height | 960.0 mm |
| Depth | 220.0 mm |
| Width | 400.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-01-16 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .