27GP750-B
27GP750-B
Compare
1920x1080 (Full HD), 2560x1440, IPS/PLS
Popularity
5377
in
Monitors
There are no shops that sell this product at the moment
Related products
We have picked out a selection of products that might interest you.
Product details
Features
Product
Product name27GP750-B
Product Properties
IPS/PLS
Surface TreatmentMatte, Glossy
Contrast1000 :1
Horizontal Viewing Angle178.0 °
Camera (built-in)No
TypeGaming
Release Year2022
ColourBlack
SpeakersNo, Yes
AMD FreeSync Premium, Nvidia G-sync Compatible
Picture-By-PictureNo
27.0 "
G, F
Vertical Viewing Angle178.0 °
1 ms
Adjustable HeightYes
1.0 ms
Resolution1920x1080 (Full HD), 2560x1440
240 Hz
400.0 cd/m2
Colour Depth8 bit
Picture
HDRYes
Aspect Ratio16:9
Features
TiltableYes
SwivelNo
Display
TouchscreenNo
Design
Yes
Curved ScreenNo
Sustainability Information
EPEAT RatingNo
TCO CertificationNo
Compatibility
VESA-MountYes
VESA-Measurements100x100 mm
Additional Info
Created at PriceRunner2022-11-29
Connections
DisplayPort Version1.4
Headphone OutYes, No
USBNo, Yes
2 pcs
EthernetNo
DisplayPort TypeStandard
No
No
ThunderboltNo
HDMI Version2.0
VGANo
USB TypeUSB-A
HDMIYes
2
DVINo
DisplayPortYes
3,5mm In (AUX)No
Memory Card ReaderNo
Power Supply
Energy Consumption HDR (1000h)38.0 kW/h
Energy Consumption (Standby)0.3 W
Energy Consumption (1000h)23.0 kW/h
Energy Consumption (In Use)45 W