Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Bluetooth
Lowest price for Klipsch R-51PM is £371.13. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Klipsch R-51PM |
| Brand | Klipsch |
| Type | Stand- & Surround Speakers |
Product Properties | |
| No. of Speakers | 2 pcs |
| Colour | Black |
Audio Features | |
| Frequency Response (min) | 68.0 Hz |
| Sensitivity (dB) | 107 dB |
| Speaker Construction | Bass Reflex |
| Speaker Output (RMS) | 120.0 W |
| Speaker Output (max peak) | 240.0 W |
| Frequency Response (max) | 21000.0 Hz |
Features | |
| Features | Remote Control |
| Multiroom | No |
| App Control | No |
| Smart Speaker | No |
| Suited for Height Channels | No |
Connections | |
|---|---|
| Outputs | RCA (Line) |
| Connections | 3.5 mm Jack, USB-A, RCA (Phono), Optical S/PDIF |
Wireless | |
| Chromecast for Audio | No |
| NFC | No |
| Bluetooth | Yes |
| AirPlay 2 | No |
| Wi-Fi | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Measures | |
| Height | 33.0 cm |
| Depth | 21.6 cm |
| Width | 17.8 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2018-10-30 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .