Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Klipsch R-820F is £692.91. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Klipsch R-820F |
| Brand | Klipsch |
| Type | Floor Speakers |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Audio Features | |
| Frequency Response (min) | 35.0 Hz |
| Sensitivity (dB) | 97 dB |
| Speaker Construction | Bass Reflex, Horn |
| Speaker Output (RMS) | 150.0 W |
| Impedance (max) | 8.0 ohm |
| Speaker Output (max peak) | 600.0 W |
| Frequency Response (max) | 21000.0 Hz |
Features | |
| App Control | No |
Connections | |
|---|---|
| Speaker Connections | Single-Wire |
Wireless | |
| Bluetooth | No |
| AirPlay 2 | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Measures | |
| Weight | 24.5 kg |
| Height | 109.3 cm |
| Depth | 44.3 cm |
| Width | 27.7 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2018-10-31 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .