Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Einhell TE-MA 1500 is £161.43. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Einhell TE-MA 1500 |
| Brand | Einhell |
| Type | Fixed Routers |
Product Properties | |
| Features | Horizontal laser line, Vertical laser line, Dust extractor |
| Output Power | 1500 W |
| RPM | 8500 rpm |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
| Voltage | 240.0 V |
Measures | |
|---|---|
| Width | 185.0 mm |
| Weight | 4.79 kg |
| Cord Length | 4.0 m |
| Length | 381.0 mm |
| Height | 227.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-12-13 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .