Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for Basetech BT-2139973 is £14.66. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Basetech BT-2139973 |
| Brand | Basetech |
| Type | Soldering Tools |
Product Properties | |
| Colour | Blue |
| Measurable Temperature (max) | 450.0 °C |
| Min. Measurable Temp. (minus) | 150.0 °C |
| Output Power | 48 W |
Power Source | |
|---|---|
| Power Source | AC Mains |
| Voltage | 230.0 V |
Measures | |
| Height | 80.0 mm |
| Length | 145.0 mm |
| Width | 115.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-05-20 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .