Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

GeForce RTX 5080
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for ASUS ROG Astral GeForce RTX 5080 2xHDMI 3xDP 16GB is -. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | ASUS ROG Astral GeForce RTX 5080 2xHDMI 3xDP 16GB |
| Brand | ASUS |
Series | |
| Nvidia GeForce | GeForce RTX 5080 |
| Type | Nvidia GeForce |
Product Properties | |
| Factory Overclocked | No |
| Cooling | Active |
| LHR (Lite Hash Rate) | No |
| Stream Processors/CUDA Cores | 10752 pcs |
| No. of Fans | 3 |
| VR support (Virtual Reality) | No |
| GPU Clock Speed Boost | 2640 MHz |
| Number of Slots | 3.8 pcs |
Connections | |
| PCIe Version | 5.0 |
| Connections | DisplayPort, HDMI |
| Number of DisplayPort | 3 pcs |
| DisplayPort Version | 2.1b |
| HDMI Version | 2.1b |
| No. of HDMI | 2 pcs |
Display | |
| Resolution (max) | 7680x4320 pixels |
| Display Support | 4 |
Memory | |
|---|---|
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Clock | 30000 MHz |
| Memory Bus | 256 bit |
| Memory Type | GDDR7 |
Power Supply | |
| Recommended PSU | 850W |
| Power Connector | 1x16-pin |
Compatibility | |
| Nvidia SLI | No |
| OpenGL | 4.6 |
| AMD Crossfire | No |
| NVLink | No |
| Vulkan | No |
Measures | |
| Low Profile | No |
| Width | 149.3 mm |
| Height | 76.0 mm |
| Length | 357.6 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-01-17 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .