Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

LED, Orange, White, Brass, Silver, Steel, IP-Class: IP20, Lamp Socket: GU10
Lowest price for Eglo Peneto Spotlight is £27.43. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Eglo Peneto Spotlight |
| Brand | Eglo |
| Type | Spotlights |
Measures | |
| Weight | 620.0 g |
| Diameter | 8.7 cm |
| Height | 11.5 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-07-05 |
Product Properties | |
|---|---|
| Placing | Built-in |
| Colour | Silver, Brass, White, Orange |
| Indoor or Outdoor Lighting | Indoor Lighting |
| Quantity in Pack | 3 pcs |
| Material | Steel |
| Energy Class | E |
| IP-Class | IP20 |
| Number of Bulbs | 3 Lamps |
| Lamp Socket | GU10 |
| Maximum Watt per Light Source | 5.0 W |
| Properties | LED |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .