Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This wall lamp from Fabas Luce illuminates and elevates other details on the room. This model is first and foremost intended for indoor use, perfect if you're on the lookout for a new lamp.
Lowest price for Fabas Luce Fox Wall light is £28.52. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Fabas Luce Fox Wall light |
| Brand | Fabas Luce |
| Type | Wall Lights |
Measures | |
| Height | 15.0 cm |
| Width | 30.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2016-12-02 |
Product Properties | |
|---|---|
| Colour | White |
| Indoor or Outdoor Lighting | Indoor Lighting |
| Material | Aluminium, Metal, Glass |
| Energy Class | D |
| IP-Class | IP20 |
| Number of Bulbs | 1 Lamps |
| Lamp Socket | E27 |
| Maximum Watt per Light Source | 60.0 W |
| Properties | Dimmable |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .