Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Gas Stove, No Handle, Power 3360W
Lowest price for Primus Atle II is £210.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Primus Atle II |
| Brand | Primus |
| Type | Camping Stoves & Burners |
Type | |
| Camping Stove Type | Gas Stove |
Measures | |
| Weight | 5.2 kg |
| Diameter | 55.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2018-01-12 |
Product Properties | |
|---|---|
| Teflon Coated Surface | No |
| Handle | No Handle |
| Power | 3360.0 W |
| Kitchen for Number of People | Large 3-4 people |
| Set | No |
| No. of Main Burners | 2 pcs |
| No. of Pieces | 1 pcs |
| Type of Gas | Butan, Propan |
| Cookware Included | No |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .