Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Pressure Washer, 180 bar, 17.8 kg
Lowest price for Kärcher K7 Premium Smart Control Flex is £522.48. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Kärcher K7 Premium Smart Control Flex |
| Brand | Kärcher |
| Type | Pressure Washers |
Product Properties | |
| Hose Reel | Yes |
| Auto Start/Stop | No |
| Water Tank | No |
| Applications | Garden Furniture, Garden Tools, Walls, Motorbikes, Bikes, Fences, Cars |
| Incl. Accessories | Rotary Nozzle, Spray Nozzle, Jet Nozzle |
| Inlet Temperature (max) | 60.0 °C |
| Telescopic Handle | Yes |
| Max Pressure | 180.0 bar |
| Water Flow Rate (per hour) | 600.0 L |
Features | |
|---|---|
| App Control | Yes |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
| Power | 3000 W |
Measures | |
| Width | 33.0 cm |
| Hose Length | 10.0 m |
| Depth | 45.9 cm |
| Weight | 17.8 kg |
| Height | 66.9 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-01-20 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .