Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Defunc Basic Talk, so the data shown are historical prices.
Product | |
|---|---|
| Product name | Defunc Basic Talk |
| Brand | Defunc |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | In-Ear |
| Gaming Headset | No |
Product Properties | |
| Colour | White, Green, Black |
Audio Features | |
| Impedance | 32.0 ohm |
| Speaker Configuration | 2.0 (stereo) |
| Size of the Drivers | 14.0 mm |
| Frequency Response (min) | 15.0 Hz |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Connections | |
| Connector on Cable | 3.5mm |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Microphone | Yes |
| Background Noise Activation | No |
| Buttons & Controls | Answer/Hang Up, Volume |
| Wireless | Yes, No |
Design | |
| Construction & Elements | Dynamic |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes, No |
| Wireless Technology | Bluetooth |
Measures | |
| Cable Length | 1.2 m |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2018-12-18 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .