• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances

Nail Products

Explore the world of nail products with PriceRunner. Whether you're searching for nail polish, gel kits, or nail care tools, we guide you to find the right items for your needs. Our extensive selection covers millions of products from a wide range of brands and retailers. Use our category filters to refine your choices based on colour, finish, brand, or price. Compare prices on nail products to ensure you get the best deals without any hassle. User reviews provide insights into quality and performance, helping you make the right choice. With PriceRunner, you can easily navigate through options and find what suits your personal style and budget. Ready to enhance your nail care routine? Start here and discover the right nail products for you today!

Try flexible payments withKlarnaLearn how

Filter
  • Nail Products
  • Caring Products
  • Nail Polishes & Removers
  • Nail Tools
  • Gift Boxes & Sets
  • False Nails & Nail Decorations

1000+ products

Show as table
Nail Products Rimmel Assorted Second Rita Ora Super Shine Nail Polish
Rimmel Assorted Second Rita Ora Super Shine Nail Polish
Nail Polish
£23.09
1 store
Nail Products Mylee kit uv 4 gel
-17%
Mylee kit uv 4 gel
Gel Polish
£10.58
£12.76
1 store
Nail Products Burt's Bees Lemon Butter Cuticle Cream 17g
Trending
Burt's Bees Lemon Butter Cuticle Cream 17g
Cuticle Cream, Vitamins, Nourishing, Scented
£6.85
1 store
Nail Products Sodial 5 Blaetter Styles Stencil Nail Art Sticker
Sodial 5 Blaetter Styles Stencil Nail Art Sticker
Nail Decoration & Nail Stickers
£2.17
1 store
Nail Products Maybelline SuperStay 7 Days Nail Polish 931 Brownstone 10ml
Trending
Maybelline SuperStay 7 Days Nail Polish 931 Brownstone 10ml
Nail Polish
£4.13
£413.00/L
1 store
Nail Products NOX Nail Gel X Kit Gel X Nail Extension Sculpted Nail
NOX Nail Gel X Kit Gel X Nail Extension Sculpted Nail
Gift Box / Set
£68
1 store
Nail Products Artdone 9 Boxes Nail Rhinestones,Nail Gems Nail Diamonds,Nail Art Studs Nail Crystals Nail Sequins Kit 9-pack
Artdone 9 Boxes Nail Rhinestones,Nail Gems Nail Diamonds,Nail Art Studs Nail Crystals Nail Sequins Kit 9-pack
Nail File, 9pcs
£26.58
1 store
Nail Products Mylee Pro Salon Series Convex LED 499g
Trending
Mylee Pro Salon Series Convex LED 499g
Nail Lamp, LED Lamp
£72.30
1 store
CND Vinylux Long Wear Polish #254 Eternal Midnight 15ml
Trending
CND Vinylux Long Wear Polish #254 Eternal Midnight 15ml
Nail Polish, Strengthening, Long-lasting, Vitamins
£13.95
£930.00/L
1 store
CND Offly Fast Moisturizing Remover 59ml
Trending
CND Offly Fast Moisturizing Remover 59ml
Nail Polish Remover, Bottle, Vitamins, Scented
£5.95
£100.85/L
1 store
Rimmel 60 Seconds Super Shine Nail Polish Oh My Gold 8ml
-17%
Rimmel 60 Seconds Super Shine Nail Polish Oh My Gold 8ml
Nail Polish, Quick Drying
£5.49
£686.25/L
1 store
OPI Hello Kitty Collection Infinite Shine A Hush of Blush 15ml
Trending
OPI Hello Kitty Collection Infinite Shine A Hush of Blush 15ml
Nail Polish, Long-lasting
£8.75
£583.33/L
1 store
CND LED Lamp
CND LED Lamp
Nail Lamp, LED Lamp
£143.01
1 store
Maybelline Color Show Nail Polish #130 Winter Baby 7ml 1-pack
Trending
Maybelline Color Show Nail Polish #130 Winter Baby 7ml 1-pack
Nail Polish & Remover, 1pcs
£13.19
£1,884.29/L
1 store
Sally Hansen Complete Salon Manicure #242 Mauvin' On Up 14.7ml
Sally Hansen Complete Salon Manicure #242 Mauvin' On Up 14.7ml
Nail Polish, Strengthening
£3.49
£237.42/L
1 store
Long Handled Toenail Clippers Heavy Duty Large Nail Cutter - Black
Long Handled Toenail Clippers Heavy Duty Large Nail Cutter - Black
Nail Clipper
£9.81
1 store
Tauoh Wearable Nail Tips Diamond Butterfly Heart High-End Y195
-12%
Tauoh Wearable Nail Tips Diamond Butterfly Heart High-End Y195
False Nail & Nail Decoration
£4
£4.53
1 store
Acrylic Black Ink Nail Art Marker Soft Tip
Acrylic Black Ink Nail Art Marker Soft Tip
Nail Art Brush & Dotting Tool
£9.52
1 store
BTArtbox Stick On Nails Short French Tip Soft Gel - White
Trending
BTArtbox Stick On Nails Short French Tip Soft Gel - White
False Nail, Square
£20.74
1 store
Andreia Professional Gel Builder Nail Construction Triphasic 3 in 1 Low Viscosity LED UV Builder Gel - Triphasic/UV 30ml
Andreia Professional Gel Builder Nail Construction Triphasic 3 in 1 Low Viscosity LED UV Builder Gel - Triphasic/UV 30ml
Builder Gel
£35.05
£1,168.33/L
1 store
The Gel Bottle Rose Quartz ProForm TPO Free - Rose
The Gel Bottle Rose Quartz ProForm TPO Free - Rose
Builder Gel
£22.50
Out of stock
Tlily Nail Foil Laser Transfer Rolls 10-pack
Trending
Tlily Nail Foil Laser Transfer Rolls 10-pack
Nail Decoration & Nail Stickers, 10pcs
£7.26
1 store
Shein Handmade Oval Acrylic Nails Short Blue Cateye Glitter
Shein Handmade Oval Acrylic Nails Short Blue Cateye Glitter
False Nail
£4.08
1 store
Jojomino Glass Crystal Nail File 4 Pack
Jojomino Glass Crystal Nail File 4 Pack
Nail Tool
£7.70
1 store
Tlily UV LED Nail Lamp Cordless 36W Rechargeable with Sensor and Timer 2-pack
Trending
Tlily UV LED Nail Lamp Cordless 36W Rechargeable with Sensor and Timer 2-pack
Nail Tool, 2pcs, Quick Drying
£22.84
1 store
Melitt Portable Rechargeable Electric Nail Drill Machine
Melitt Portable Rechargeable Electric Nail Drill Machine
Nail Tool
£18.18
1 store
Mylee Real Deal Gel Nail Polish Led Lamp Kit
Trending
Mylee Real Deal Gel Nail Polish Led Lamp Kit
Gift Box / Set
£155
1 store
Professional Nail Dust Collector 80W Powerful Suction
Professional Nail Dust Collector 80W Powerful Suction
Nail Dryer
£36.65
1 store
iplusmile Full Cover Fake Nails for Girls 120-pack
iplusmile Full Cover Fake Nails for Girls 120-pack
False Nail, 120pcs
£39.94
1 store
Artibetter Portable Nail Brush For Fingernail Cleaning 4-pack
Trending
Artibetter Portable Nail Brush For Fingernail Cleaning 4-pack
Nail Tool, 4pcs
£14.64
1 store
Staleks Cuticle Scissors Hook Professional Manicure Pedicure SE-51 Type 3
Staleks Cuticle Scissors Hook Professional Manicure Pedicure SE-51 Type 3
Nail Tool
£31.46
1 store
Boots Nail Strengthener 10ml
Trending
Boots Nail Strengthener 10ml
Nail Strengthener
£6
1 store
Subay Professional Electric Nail Drill Machine Kit
Subay Professional Electric Nail Drill Machine Kit
Nail Tool
£38.73
1 store
KIKO Milano Smart Nail Lacquer - Dark Wine
KIKO Milano Smart Nail Lacquer - Dark Wine
Nail Polish
£3.99
1 store
BTArtbox Press On Nails Short Soak Off Square Nail Tips Nude
Trending
BTArtbox Press On Nails Short Soak Off Square Nail Tips Nude
False Nail
£46.26
1 store
Melodysusie Professional Tornado Nail Drill Bits Carbide Tungsten Multi-function
Melodysusie Professional Tornado Nail Drill Bits Carbide Tungsten Multi-function
Nail Tool
£23.13
1 store
Mini LED UV Nail Lamp 3W USB Rechargeable Handheld Curing Light
Mini LED UV Nail Lamp 3W USB Rechargeable Handheld Curing Light
Nail Lamp
£8.46
1 store
Nail Thoughts Potted Base - Dahlia Syrup
Nail Thoughts Potted Base - Dahlia Syrup
Base Coat
£12.59
1 store
Elegant Touch False Nails Squoval Petite - Cherry Blossom
Trending
Elegant Touch False Nails Squoval Petite - Cherry Blossom
False Nail
£5
1 store
B&Q Electric Nail Drill Machine With File Bits Kit
Trending
B&Q Electric Nail Drill Machine With File Bits Kit
Nail Tool
£48.99
1 store
Glamnetic Press On Nails Harry Potter - Dementor/Black
Glamnetic Press On Nails Harry Potter - Dementor/Black
False Nail
£38.03
1 store
Sunuv SUN2C 48W UV LED Nail Lamp with 4 Timer Settings - Quick Dr
Trending
Sunuv SUN2C 48W UV LED Nail Lamp with 4 Timer Settings - Quick Dr
Nail Lamp
£60.70
1 store
Chronus UV LED Nail Lamp 248W Gel Polish - Black
Chronus UV LED Nail Lamp 248W Gel Polish - Black
Nail Lamp
£52.90
1 store
Chronus Rechargeable Nail Curing Light 78W with 4 LCD Time Display - Pink
Chronus Rechargeable Nail Curing Light 78W with 4 LCD Time Display - Pink
Nail Lamp
£146.86
1 store
Sally Hansen Complete Salon Manicure #360 Plums The Word
Sally Hansen Complete Salon Manicure #360 Plums The Word
Nail Polish, Strengthening
£8.60
1 store
Kredioo Professional Nail Drill Machine Gold
Trending
Kredioo Professional Nail Drill Machine Gold
Nail File, Electric or Battery
£51.94
1 store
Boots False Nail Classic French Nails
Boots False Nail Classic French Nails
False Nail
£4.50
1 store
Temu Almond-shaped French Gel Nails 300pcs - 15 Sizes 300-pack
Trending
Temu Almond-shaped French Gel Nails 300pcs - 15 Sizes 300-pack
False Nail, 300pcs, Almond, Long-lasting
£3.94
1 store

Nail Products: 3 things to consider before buying

Before purchasing any Nail Products, it's essential to identify your specific needs. Are you looking for a vibrant nail polish for a special occasion, or do you need a long-lasting gel for everyday wear? Perhaps you're in search of nourishing cuticle oil or a reliable nail strengthener. Understanding your requirements will help you narrow down the options and choose products that best match your lifestyle and preferences.

When selecting Nail Products, it's crucial to examine the ingredient list. Look for products that are free from harmful chemicals like formaldehyde, toluene, and dibutyl phthalate (DBP). Opting for natural or non-toxic formulas can be beneficial, especially if you have sensitive skin or nails. Additionally, some products include nourishing ingredients such as vitamin E or keratin, which can enhance nail health.

To ensure you're getting the best value for your money, take the time to read user reviews on Nail Products. These insights can provide valuable information about the product's performance and durability. We recommend comparing prices across different retailers using PriceRunner to find competitive deals. Balancing cost with quality ensures you make an informed purchase without compromising on effectiveness.

NAIL PRODUCTS

FAQ

Nail products are items used for nail care and decoration. They include nail polishes, removers, and treatments. You can choose from a variety of colors and finishes to suit your style. Look for products that strengthen nails if they are brittle, or opt for quick-dry options if you’re short on time.

Nail products are available in many colors to suit different skin tones and occasions. Consider your skin tone and personal style when selecting a polish. For a classic look, neutral shades work well, while bold colors can make a statement for special events.

Nail products like gel polish offer longer-lasting wear compared to regular polish. Gel requires curing under a UV lamp, making it more durable but also requiring specific removal techniques. Regular polish is easier to apply and remove but might chip sooner.

You’ve viewed 48 out of 18945 products
1

...

43

...

85

87

89

...

242

...

395
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Advertisement

Nail care essentials: Find the best products for you

Nail care is a crucial part of personal grooming. It keeps your nails healthy and looking their best. Whether you're after a sleek manicure or want to strengthen your nails, there are products to suit every need.

Caring for your nails

Proper nail care starts with caring products. These include nail strengtheners, cuticle oils, and nourishing creams. Nail strengtheners are ideal for brittle nails, providing the nutrients they need to grow strong. Cuticle oils keep your cuticles soft and healthy, preventing painful cracks. Nourishing creams hydrate your nails and skin, leaving them feeling soft and supple.

Nail polishes and removers

Adding a splash of colour to your nails is easy with nail polishes & removers. Choose from a wide range of shades and finishes, including matte, glossy, and glitter. Quick-drying formulas are perfect for those on the go. For a longer-lasting look, opt for gel polishes. When it's time to change colours, gentle removers ensure your nails stay healthy, avoiding harsh chemicals that can cause damage.

Gift boxes and sets

Looking for a thoughtful present? Gift boxes & sets are a great option. These often include a variety of nail care products in one package. A typical set might contain a base coat, top coat, and a few shades of polish. Some sets are designed for specific needs, like strengthening or nourishing, making them a good choice for anyone who loves to pamper themselves.

Essential nail tools

Having the right nail tools is key to achieving a salon-quality manicure at home. Nail clippers and files are basic essentials. For more precision, a cuticle pusher and nail buffer can help shape and smooth your nails. A good-quality nail brush is useful for cleaning under the nails. Investing in a set of durable tools ensures you have everything you need for regular nail maintenance.

False nails and nail decorations

For a quick style change, false nails & nail decorations offer endless possibilities. False nails come in various shapes and lengths, from short and natural to long and dramatic. Nail decorations like stickers and gems add a touch of flair. These are easy to apply and remove, allowing you to experiment with different looks without commitment.

Make the right choice

Choosing the right products depends on your personal needs and preferences. If your nails are weak, focus on strengthening products. For a pop of colour, pick from a wide range of polishes. Those who enjoy experimenting with styles will love the variety of false nails and decorations available. Use PriceRunner to compare prices and find the best deals on all your nail care essentials.

Shop smarter with PriceRunner

Find the best option with the help of our handy tools. Compare prices, apply smart filters, read user reviews, and explore price history—all in one place.

Filter and sort

Searching for something particular? Filter by everything from price and brand to material or colour to see only the products relevant to you. Since delivery options and shipping costs can vary between shops, you can easily find your perfect match by filtering based on these criteria as well.

Reviews: See what other users think

Reviews from other users can provide valuable insights into the product's features and durability. Product ratings help you quickly assess popularity and customer satisfaction.

Price history: Find real deals

To ensure that you've found a good deal, you can view the product's price history. Select a time period and whether you wish to include international prices. Price history for the past three months is shown by default, but you can also look into a longer time period. If you want to determine if a deal from a specific shop is as good as it seems you can click on "Choose store" above the price graph to show an individual shop's pricing history.

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.