• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Pay flexibly with
ESSENTIAL

Essential

Shop in the Klarna app to pay with Klarna
Here we have gathered all products from Essential from different categories. See also Essential Black Friday offers for 2026 »
Filter
Essential for Her EdT
Essential Essential for Her EdT 40ml
£19.99
£499.75/L
2 stores
Gentle Evening Fragrance Mist Light Spray
Essential Gentle Evening Fragrance Mist Light Spray
£25.62
£451.86/kg
1 store
Oud Titanium Eau de Parfum 100ml
Essential Oud Titanium Eau de Parfum 100ml 100ml
£53.95
£539.50/L
1 store
Perfumes Twilight Eau De Parfum 10ml Spray
Essential Perfumes Twilight Eau De Parfum 10ml Spray 10ml
£60
£6,000.00/L
1 store
Parfums Bois Imperial Spray
Essential Parfums Bois Imperial Spray 100ml
£162.60
£1,626.00/L
1 store
Perfumes The Ocean Eau De Parfum Spray
Essential Perfumes The Ocean Eau De Parfum Spray 100ml
£60
£600.00/L
1 store
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.