• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Pay flexibly with
ALBA BOTANICA

Alba Botanica

Shop in the Klarna app to pay with Klarna
Here we have gathered all products from Alba Botanica from different categories. See also Alba Botanica Black Friday offers for 2026 »
Filter
Acnedote Face & Body Scrub 227g
Alba Botanica Acnedote Face & Body Scrub 227g 237ml
£8.99
£37.93/L
3 stores
Hawaiian Facial Cleanser Pineapple Enzyme
Alba Botanica Hawaiian Facial Cleanser Pineapple Enzyme 230ml
£10.49
£45.61/L
4 stores
Jasmine & Vitamin E Moisture Cream 85g
Alba Botanica Jasmine & Vitamin E Moisture Cream 85g
£13.49
4 stores
Hawaiian Deep Moisturizing Body Oil Kukui Nut
Trending
Alba Botanica Hawaiian Deep Moisturizing Body Oil Kukui Nut 250ml
£8.09
£32.36/L
3 stores
Kukui Nut Body Cream (180g)
Alba Botanica Kukui Nut Body Cream (180g)
£10.79
£58.55/kg
3 stores
Fragrance-Free Sheer Mineral Face Sunscreen SPF30 59ml
-19%
Alba Botanica Fragrance-Free Sheer Mineral Face Sunscreen SPF30 59ml
£12.96
£15.99
3 stores
Very Emollient Body Lotion SPF15 907g
-37%
Alba Botanica Very Emollient Body Lotion SPF15 907g
£28.83
£45.92
3 stores
Hawaiian Warming Volcanic Cleanser
Alba Botanica Hawaiian Warming Volcanic Cleanser 177ml
£6
£33.90/L
2 stores
Acnedote Pimple Patches 40 Single Use Hydrocolloid Patches
-56%
Alba Botanica Acnedote Pimple Patches 40 Single Use Hydrocolloid Patches
£8.88
£20.10
2 stores
Hawaiian Sunscreen Green Tea SPF45 113g
Trending
Alba Botanica Hawaiian Sunscreen Green Tea SPF45 113g
£8.99
2 stores
Acnedote Deep Pore Wash
Trending
Alba Botanica Acnedote Deep Pore Wash 177ml
£9.79
£55.31/L
2 stores
Exfoliating Pineapple Enzyme Facial Cleanser
Alba Botanica Exfoliating Pineapple Enzyme Facial Cleanser 230ml
£11.99
£52.13/L
2 stores
Hawaiian Oil-Free Moisturizer 85g
Alba Botanica Hawaiian Oil-Free Moisturizer 85g
£13.49
2 stores
Kids Mineral Sunscreen Fragrance Free SPF30 113g
Alba Botanica Kids Mineral Sunscreen Fragrance Free SPF30 113g
£15.99
2 stores
Sensitive Mineral Sunscreen  Fragrance Free SPF30
Trending
Alba Botanica Sensitive Mineral Sunscreen Fragrance Free SPF30
£15.99
2 stores
Sheer Mineral Face Sunscreen Lotion SPF50
Alba Botanica Sheer Mineral Face Sunscreen Lotion SPF50
£17.99
£304.92/L
2 stores
Very Emollient Body Lotion Coconut Rescue 907g
-47%
Alba Botanica Very Emollient Body Lotion Coconut Rescue 907g
£20
£37.74
2 stores
Hawaiian Enzyme Face Cleanser Pineapple 8 oz
Alba Botanica Hawaiian Enzyme Face Cleanser Pineapple 8 oz
£31.01
£136.73/kg
2 stores
Very Emollient Coconut Rescue Body Lotion 32 Ounce
Alba Botanica Very Emollient Coconut Rescue Body Lotion 32 Ounce
£41.21
2 stores
Acnedote Oil Control Lotion Maximum Strength
Alba Botanica Acnedote Oil Control Lotion Maximum Strength
£10.49
1 store
Sheer Mineral Sunscreen Lotion SPF 30 3 fl oz
Alba Botanica Sheer Mineral Sunscreen Lotion SPF 30 3 fl oz 89ml
£13.87
£155.84/L
1 store
Sheer Mineral Sunscreen SPF50
Alba Botanica Sheer Mineral Sunscreen SPF50 148ml
£15.89
£107.36/L
2 stores
Fast Fix Sheet Mask
Alba Botanica Fast Fix Sheet Mask
£8.10
1 store
Acnedote Invisible Treatment Gel (14g)
Alba Botanica Acnedote Invisible Treatment Gel (14g)
£10.09
1 store

You’ve viewed 24 out of 45 products

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.