• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Pay flexibly with
Crown

Crown

Shop in the Klarna app to pay with Klarna
Here we have gathered all products from Crown from different categories. See also Crown Black Friday offers for 2026 »
Filter
Matt Emulsion
-37%
Crown Matt Emulsion Wall Paint Pure Brilliant White 10L
£10
£1.00/L
5 stores
Trade Matt Vinyl Emulsion
Crown Trade Matt Vinyl Emulsion Wall Paint White 7.5L
£28
£3.73/L
4 stores
Easyclean Tough & Paint Picnic Basket
Crown Easyclean Tough & Paint Picnic Basket Wall Paint Picnic Basket 2.5L
£24.99
£11.20/L
3 stores
Matt Emulsion
Crown Matt Emulsion Wall Paint Soft Grey 10L
£16
£1.60/L
5 stores
Crown Trade Clean Extreme Matt
Crown Crown Trade Clean Extreme Matt
£84.99
6 stores
Silk Emulsion 2.5L Midnight Navy
Trending
Crown Silk Emulsion 2.5L Midnight Navy Wall Paint
£19.99
2 stores
Covermatt 10L
Crown Covermatt 10L
£42.99
5 stores
Easyclean
Crown Easyclean Wall Paint Antique Cream,Snowdrop,Ivory Cream 2.5L
£24.76
£9.90/L
7 stores
Quick Dry Satin Pure
Crown Quick Dry Satin Pure Wood Paint Pure Brilliant White 2.5L
£19.99
£8.00/L
8 stores
Matt
Trending
Crown Matt Wall Paint Pure Brilliant White 5L
£18.49
£3.70/L
6 stores
Matt
Trending
Crown Matt Wall Paint Toasted Almond 2.5L
£18.85
£7.54/L
6 stores
Breatheasy
Crown Breatheasy Wall Paint Picnic Basket 2.5L
£18.85
£7.54/L
4 stores
Covermatt 5L
Crown Covermatt 5L
£25.99
4 stores
Easyclean
Trending
Crown Easyclean Wall Paint Pure Brilliant White 1L
£11.82
£11.82/L
6 stores
Easyclean® Washable Wipeable Multi Surface
Crown Easyclean® Washable Wipeable Multi Surface Wall Paint
£24.76
6 stores
Easyclean® Mouldguard+ Bathroom Mid
Crown Easyclean® Mouldguard+ Bathroom Mid Wall Paint
£24.76
8 stores
Suede Textured Matt Emulsion Interior Mid
Crown Suede Textured Matt Emulsion Interior Mid Wall Paint, Ceiling Paint 2.5L
£21
£8.40/L
6 stores
Quick Satin Paint
Crown Quick Satin Paint Wood Paint Anthracite 0.75L
£13.55
£18.07/L
5 stores
Paints Easyclean Wipeable Surface Pure
Crown Paints Easyclean Wipeable Surface Pure
£33.99
4 stores
& Matt Emulsion
Trending
Crown & Matt Emulsion Wall Paint Snowfall 5L
£29.55
£5.91/L
6 stores
& Matt Emulsion
Crown & Matt Emulsion Wall Paint Sail White 5L
£29.55
£5.91/L
7 stores
Matt
Crown Matt Wall Paint Antique Cream 5L
£29.55
£5.91/L
7 stores
Matt
Trending
Crown Matt Wall Paint Mellow Sage 2.5L
£18.85
£7.54/L
6 stores
Breatheasy
Crown Breatheasy Wall Paint, Ceiling Paint 5L
£29.55
£5.91/L
7 stores

You’ve viewed 24 out of 10000 products

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.