Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Oppo Find N2 Flip 256GB, so the data shown are historical prices.
Oppo Find N2 Flip 5G 256GB was launched in 2022 and is equipped with a powerful octa core processor, one 50 MP front camera and two rear cameras (up to 32 Mp). With a 6.8-inch AMOLED display and a 1080x2520 pixel screen resolution, this is the phone for those who want something that will work just as well every day
Oppo Find N2 Flip 5G 256GB comes with built-in shock resistance. The front camera makes it very easy for you to take selfies or groupies. You can also record video at 480fps and at 1080p resolution.
Oppo Find N2 Flip 5G 256GB has a generous 6.8-inch AMOLED display and a 1080x2520 resolution. This phone runs on a 3.2 GHz octa core processor. With this hardware, your apps will load like there's nothing to it.
Today the lowest price on Oppo Find N2 Flip 5G 256GB is £. For that price, you get a phone with a generous display. This phone has a review average of 4.5 out of 5.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Oppo Find N2 Flip 256GB |
| Brand | Oppo |
Series | |
| Series | Oppo Find N |
Product Properties | |
| Colour | Black, Purple |
| Screen Size | 6.8 " |
| Senior Phone | No |
| Material (body) | Plastic, Aluminum |
| Release Year | 2022 |
| Android Version | Android 13 |
| Operating System | Android |
Communication | |
| 4G | Yes |
| Hybrid Dual SIM Slot | No |
| GPS | Yes |
| SIM Card | Nano-SIM |
| 5G | Yes |
| Dual SIM Card Slots | Yes |
Camera | |
| No. of Front Cameras | 1 |
| No. of Back Cameras | 2 |
| Optical Image Stabilization (OIS) | No |
| Video Resolution (max) | 1080p |
| Built-In Camera | Yes |
| Camera Resolution | 32.0 MP |
| Frames Per Second (max) | 480fps |
| Camera Resolution (front) | 50.0 MP |
| Flash/Light | Yes |
| Front Camera | Yes |
Connections | |
| Connections | USB-C |
| Memory Card Reader | No |
Storage | |
| Internal Memory Size | 256GB |
Memory | |
| RAM | 8 GB |
Features | |
|---|---|
| Foldable | Yes |
| Shock Resistant | No |
| Features | Stereo Speakers |
| Water Resistant | No |
| Built-In Sensors | Proximity Scanner, Gyroscope/Accelerometer, Fingerprint Reader |
Display | |
| Touchscreen | Yes |
| Secondary Screen | No |
| Screen Type | AMOLED |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Screen Resolution | 1080x2520 |
| Pixel Density (PPI) | 403 |
Wireless | |
| NFC | Yes |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth Version | 5.3 |
Processor | |
| Processor Cores | Octa Core |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
Power Source | |
| Exchangeable Battery | No |
| Battery Capacity | 4300 mAh |
| Fast Charging | No |
| Wireless Charging | No |
Measures | |
| Weight | 191.0 g |
| Height | 166.2 mm |
| Width | 75.2 mm |
| Depth | 7.5 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-04-18 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .