Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Unless an abundance of internal storage is a priority for you, 512GB should be enough. A phone well suited for your kids, or yourself if you need an extra phone.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Vivo X200 Pro mini 512GB Black is £615.42. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
X200 Pro mini 512GB was launched in 2024 and gives you a powerful octa core processor, one 32 MP front camera and three rear cameras (up to 50 Mp). With a 6.31-inch AMOLED display and a water-resistant casing, this is the phone for those who want something that will work just as well every day
X200 Pro mini 512GB has a compact 6.31-inch AMOLED display with a 2640x1080 resolution. This phone runs on a 3.63 GHz octa core processor. With this hardware, your apps will load completely lag-free.
By complying with the IP69 standard, it is resistent to both water and dust. With an internal storage of 512GB you have ample space for all your apps, downloaded music and vacation photos.
Today the lowest price on X200 Pro mini 512GB is £615. For that price, you get a mobile telephone with a 6.31-inch display.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Vivo X200 Pro mini 512GB Black |
| Brand | Vivo |
Product Properties | |
| Colour | Black |
| Manufacturer Colour | Black |
| Screen Size | 6.31 " |
| IP-Class | IP69 |
| Senior Phone | No |
| Material (body) | Aluminum, Glass |
| Release Year | 2024 |
| Operating System | Android |
Communication | |
| 4G | Yes |
| Hybrid Dual SIM Slot | No |
| GPS | Yes |
| SIM Card | Nano-SIM |
| 5G | Yes |
| Dual SIM Card Slots | Yes |
Camera | |
| No. of Front Cameras | 1 |
| No. of Back Cameras | 3 |
| Optical Image Stabilization (OIS) | Yes |
| Video Resolution (max) | 4K |
| Built-In Camera | Yes |
| Camera Resolution | 50.0 MP |
| Frames Per Second (max) | 120fps |
| Camera Resolution (front) | 32.0 MP |
| Flash/Light | Yes |
| Front Camera | Yes |
Connections | |
| Connections | USB-C |
| Memory Card Reader | No |
Storage | |
| Internal Memory Size | 512GB |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Shock Resistant | No |
| Features | Stereo Speakers |
| Water Resistant | Yes |
| Built-In Sensors | Proximity Scanner, Gyroscope/Accelerometer, Fingerprint Reader |
Display | |
| Touchscreen | Yes |
| Secondary Screen | No |
| Screen Type | AMOLED |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Screen Resolution | 2640x1080 |
| Pixel Density (PPI) | 460 |
Memory | |
| RAM | 16 GB |
Processor | |
| Processor Cores | Octa Core |
| Processor Speed | 3.63 GHz |
Wireless | |
| NFC | Yes |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth Version | 5.4 |
Power Source | |
| Battery Capacity | 5700 mAh |
| Fast Charging | No |
| Wireless Charging | Yes |
Measures | |
| Weight | 187.0 g |
| Height | 150.8 mm |
| Width | 71.8 mm |
| Depth | 8.2 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-10-21 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .