Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Android
Lowest price for Blackview BV4800 Pro 6.56-Inch Ruggedized Cellphone is £112.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Blackview BV4800 Pro 6.56-Inch Ruggedized Cellphone |
| Brand | Blackview |
Product Properties | |
| Colour | Orange, Green, Black |
| IP-Class | IP68 |
| Senior Phone | No |
| Operating System | Android |
Communication | |
| 4G | Yes |
| Hybrid Dual SIM Slot | No |
| GPS | Yes |
| SIM Card | Nano-SIM |
| 5G | No |
| Dual SIM Card Slots | Yes |
Camera | |
| No. of Front Cameras | 1 |
| Optical Image Stabilization (OIS) | No |
| Video Resolution (max) | 1080p |
| Built-In Camera | Yes |
| Frames Per Second (max) | 30fps |
| Flash/Light | Yes |
| Front Camera | Yes |
Connections | |
| Connections | USB-C, 3.5 mm Jack |
| Memory Card Reader | Yes |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Shock Resistant | No |
| Features | FM Radio |
| Water Resistant | Yes |
| Built-In Sensors | Proximity Scanner, Gyroscope/Accelerometer, Fingerprint Reader, Face Scanner |
Display | |
| Touchscreen | Yes |
| Secondary Screen | No |
| Screen Type | LCD |
Storage | |
| Internal Memory Size | 128GB |
| Type of Memory Card | microSD |
Memory | |
| RAM | 4 GB |
Processor | |
| Processor Cores | Octa Core |
Wireless | |
| NFC | Yes |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Power Source | |
| Exchangeable Battery | No |
| Wireless Charging | No |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-10-31 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .