Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

190W, Stainless Steel Blade, Smooth Blade, Angled Surface, Adjustable Slice Thickness, On/Off Switch, Indicator Light, Rubber Feet, Removable Plate
Try flexible payments with


You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Berkel Red Line 250 Red is £1,145.00. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Berkel Red Line 250 Red |
| Brand | Berkel |
Product Properties | |
| Features | Stainless Steel Blade, On/Off Switch, Angled Surface, Indicator Light, Adjustable Slice Thickness, Smooth Blade, Removable Plate, Rubber Feet |
| Material | Aluminium |
| Colour | Red |
| Blade Length | 25.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-07-30 |
Power Source | |
|---|---|
| Voltage | 230.0 V |
| Power Source | AC Mains |
| Power | 190 W |
Measures | |
| Weight | 22.0 kg |
| Length | 50.5 cm |
| Height | 39.5 cm |
| Depth | 51.5 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .