Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Rangemaster CDL90ECRB/B Classic Deluxe 90cm Electric Ceramic is £2,479.00. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Rangemaster CDL90ECRB/B Classic Deluxe 90cm Electric Ceramic |
| Brand | Rangemaster |
| Type | Ceramic Cookers |
Power Supply | |
| Max Power (Input) | 2300 W |
| Energy Class | A |
| Voltage | 230 V |
Measures | |
| Width | 90.0 cm |
| Standard Width | 90cm |
| Depth | 60.8 cm |
| Height (max) | 93.0 cm |
| Height (min) | 90.5 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-02-10 |
Product Properties | |
|---|---|
| Placement | Freestanding |
| Oven Heating | Dual Fuel Oven |
| No of Burners | 5 Burners |
| Number of Ovens | Two Ovens |
| Features | Fast Heating Oven, High Light Zone, Defrost Function, Convection/ Fan Oven, Grill, Display |
| Colour | Blue |
| Fittings | Brass |
| Oven Volume | 73.0 L |
| Second Oven Volume | 67.0 L |
| Cleaning Technology | Catalytic |
| Ignition Type | Manual |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .