Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

With Bowl, Adjustable Speed, Dough Hook, Turbo Button, Variable Speed, Mixer Stand Included, 500 W
Lowest price for Tefal Prep'Mix+ HT464138 is £65.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Tefal Prep'Mix+ HT464138 |
| Brand | Tefal |
Product Properties | |
| Features | Variable Speed, Adjustable Speed, With Bowl, Dough Hook, Mixer Stand Included, Turbo Button |
| No. of Speeds | 5 |
| Colour | White, Grey |
Power Source | |
| Power | 500 W |
Measures | |
|---|---|
| Depth | 280.0 mm |
| Weight | 2.1 kg |
| Width | 100.0 mm |
| Height | 320.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-10-06 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .