Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Hisense BI62211CB Stainless Steel is £239.00. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Hisense BI62211CB Stainless Steel |
| Brand | Hisense |
Product Properties | |
| Oven Type | Built in Ovens |
| No. of Ovens | Single |
| Colour | Stainless Steel |
| Cleaning Technology | EasyClean |
| Oven Volume | 77.0 L |
| Fuel Type | Electricity |
| Control Type | Touch Control |
Features | |
| Voice Control | No |
Power Source | |
| Voltage | 220.0 V |
Design | |
|---|---|
| Door Opening | Downward |
| Features | Timer, Digital Display, Self Cleaning, Pizza Setting, Grill Setting |
Power Supply | |
| Energy Class | A |
| Total power | 2500 W |
Measures | |
| Width | 59.5 cm |
| Depth | 56.4 cm |
| Height | 59.5 cm |
| Standard Width | 60 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-08-08 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .