Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This is a Siemens hob with four zones. You regulate the temperature on the zones with touch controls and there is a boost function, among other things.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Siemens EH675LFC1E is £808.82. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Siemens EH675LFC1E |
| Brand | Siemens |
| Type | Built in Hobs |
Product Properties | |
| Number of Burners / Zones | 4 |
| Control Type | TouchSlider |
| Control Location | Front |
| Built in Hobs | Induction Hob |
| Colour | Black |
Power Source | |
| Power | 7400 W |
| Voltage | 230.0 V |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2016-02-05 |
Features | |
|---|---|
| Child Lock | Yes |
| With Extractor | No |
| Auto switch Off | Yes |
| Boost Function | Yes |
| Timer | Yes |
| Keep Warm Function | Yes |
Measures | |
| Width | 60.2 cm |
| Standard Width | 65 cm |
| Depth | 52.0 cm |
| Height | 5.1 cm |
| Weight | 14.0 kg |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .