Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This hob from WMF has two zones. The hob is equipped with touch controls that you use to regulate the temperature and it is equipped with a child lock.
Lowest price for WMF Kult X is £217.81. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | WMF Kult X |
| Brand | WMF |
| Type | Freestanding Hobs |
Product Properties | |
| Freestanding Hobs | Double Cooking Plate |
| Number of Burners / Zones | 2 |
| Control Type | Touch Control |
| Control Location | Front |
| Power Levels | 8 |
| Colour | Black |
Wireless | |
| Wi-Fi | No |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-04-14 |
Features | |
|---|---|
| Child Lock | Yes |
| Residual Heat Indicator | No |
| Boost Function | No |
| Timer | Yes |
| Keep Warm Function | Yes |
| Pause Function | No |
Measures | |
| Width | 59.0 cm |
| Standard Width | 60 cm |
| Depth | 38.5 cm |
| Height | 4.8 cm |
| Weight | 5.8 kg |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .