Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for Candy CDH30 is £125.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Candy CDH30 |
| Brand | Candy |
| Type | Built in Hobs |
Product Properties | |
| Number of Burners / Zones | 2 |
| Control Type | Touch Control |
| Control Location | Front |
| Built in Hobs | Induction Hob, Ceramic Hob |
| Colour | Black |
Power Source | |
| Voltage | 230.0 V |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2016-08-12 |
Features | |
|---|---|
| Child Lock | Yes |
| Auto switch Off | Yes |
| Keep Warm Function | Yes |
Measures | |
| Width | 28.8 cm |
| Standard Width | 30 cm |
| Depth | 52.0 cm |
| Height | 5.5 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .