Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

A practical hob from WMF with enone zone. It is narrower than what is considered standard and there is a boost function, among other things.
Lowest price for WMF Kult X Mono is £116.79. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | WMF Kult X Mono |
| Brand | WMF |
| Type | Freestanding Hobs |
Product Properties | |
| Freestanding Hobs | Induction Plate |
| Number of Burners / Zones | 1 |
| Control Type | Touch Control, TouchSlider |
| Control Location | Front |
| Colour | Black |
Features | |
| Boost Function | Yes |
| Timer | Yes |
Power Source | |
|---|---|
| Power | 2205 W |
| Voltage | 220.0 V |
Measures | |
| Width | 37.1 cm |
| Standard Width | 40 cm |
| Depth | 29.1 cm |
| Height | 4.8 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2018-11-15 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .