Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This Electrolux hob has four zones. It is narrower than what is considered standard and there are a number of useful features.
Lowest price for Electrolux EGS6426SX is £208.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Electrolux EGS6426SX |
| Brand | Electrolux |
| Type | Built in Hobs |
Product Properties | |
| Number of Burners / Zones | 4 |
| Control Type | Rotary Knob |
| Control Location | Front |
| Built in Hobs | Gas Hob |
| Colour | Stainless Steel |
Features | |
| With Extractor | No |
| Auto switch Off | Yes |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-08-14 |
Power Source | |
|---|---|
| Power | 7800 W |
| Voltage | 220.0 V |
Measures | |
| Width | 59.5 cm |
| Standard Width | 60 cm |
| Depth | 51.0 cm |
| Niche Height | 4.0 cm |
| Niche Width | 56.1 cm |
| Niche Depth | 48.1 cm |
| Weight | 9.9 kg |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .