Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You could almost call this an "all-round" type of mouse. The format of this mouse is such that it suits those with smaller hands.
Try flexible payments with
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Rapoo M600 Mini Silent, so the data shown are historical prices.
It might be pretty self-explaining why you would need a mouse for your computer, but to know which one to buy is not so easy, given the huge selection of products on the market today. Maybe this one is the thing for you?
Wireless computer mice are more or less becoming the norm, and connecting it to your computer is, in most cases, incredibly easy, to there's really no need to feel that they're overly complicated to use.
It is not self-evident that all computer mice can be used by everyone. For those who have smaller hands, and children for that matter, a mouse such as this one might work better.
In our price listing you can get quick overview of the different prices and right now M600 Mini Silent has a lowest price of £. The price of this model is below average for the category, so if it has the features your'e looking for it could be a great purchase.
Product | |
|---|---|
| Product name | Rapoo M600 Mini Silent |
| Brand | Rapoo |
| Type | Standard Mice |
Features | |
| Wireless | Yes |
Measures | |
| Weight | 48.0 g |
| Width | 102.0 mm |
| Height | 24.0 mm |
| Cable Length | 0.0 m |
| Length | 64.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-11-21 |
Product Properties | |
|---|---|
| Side Buttons | No |
| Acceleration | 0 G |
| Colour | Gold, White, Pink, Rose Gold, Black |
| DPI Button | No |
| Backlight | No |
| No. of Buttons | 3 pcs |
| For Kids/Smaller Hands | No |
| IPS | 0 |
| Left or Right Hand | Right Hand |
| DPI | 1300 dpi |
| PTFE Mouse Feet | No |
| Vertical | No |
| Release Year | 2019 |
| Connection | Bluetooth, USB, Radio (RF) |
| Sensor | Optical |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .