Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

If you're looking to go full wireless with your computer setup, this might be the mouse for you. The format of this mouse is such that it suits those with smaller hands.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for HP X200 is £16.00. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
It might be pretty self-explaining why you would need a mouse for your computer, but to know which one to buy is not so easy, given the huge selection of products on the market today. Maybe this one is the thing for you?
For practically any task besides intensive gaming, you'd probably do just fine with a mouse such as this one. Even if you work mostly with a laptop we recommend that you use a mouse to make things a bit more ergonomic for you, since using a touch pad can be stressful for your shoulder, neck and forearm in some cases.
It is not self-evident that all computer mice can be used by everyone. For those who have smaller hands, and children for that matter, a mouse such as this one might work better.
Right now the lowest price on this product is £16, but make sure to compare different retailers to find the very best deal for you. This model has a high review average of 4.3 out of 5 and all its features make it a great purchase.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | HP X200 |
| Brand | HP |
| Type | Standard Mice |
Features | |
| Wireless | Yes |
Measures | |
| Weight | 60.0 g |
| Width | 63.3 mm |
| Height | 36.2 mm |
| Length | 115.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-07-15 |
Product Properties | |
|---|---|
| Side Buttons | Yes |
| Suitable for Left-Handers | Yes |
| Colour | Black |
| DPI Button | Yes |
| Backlight | No |
| No. of Buttons | 3 pcs |
| For Kids/Smaller Hands | No |
| Left or Right Hand | Universal, Right Hand |
| DPI | 1600 dpi |
| Vertical | No |
| Connection | USB, Radio (RF) |
| Sensor | Optical |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .