Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Gamers might find more use in mice such as these than conventional ones. The format of this mouse is such that it suits those with smaller hands.
Lowest price for Trust GXT 922W YBAR is £25.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
What mouse you get for your gaming rig might not be as important as the graphics card and the CPU, for example, but it nonetheless does its part and you shouldn't take it lightly.
When it comes to picking out the peripherals for your battle station, your should not make the mistake of thinking that the mouse is inconsequential. There is a huge selection of products these days and there's bound to be one that suits you.
It is not self-evident that all computer mice can be used by everyone. For those who have smaller hands, and children for that matter, a mouse such as this one might work better.
If we compare the price of this model with the rest of the category we will find that it is below average, which makes GXT 922W YBAR a good purchase. If you compare prices on GXT 922W YBAR on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £26.
Product | |
|---|---|
| Product name | Trust GXT 922W YBAR |
| Brand | Trust |
| Type | Gaming Mice |
Features | |
| Wireless | Yes, No |
Measures | |
| Weight | 95.0 g |
| Width | 69.0 mm |
| Height | 124.0 mm |
| Length | 41.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-09-22 |
Product Properties | |
|---|---|
| Acceleration | 20 G |
| Colour | White, Black |
| Backlight | RGB (multicoloured) |
| No. of Buttons | 6 pcs |
| For Kids/Smaller Hands | No |
| IPS | 60 |
| Polling Rate | 1000Hz/1ms |
| Left or Right Hand | Right Hand |
| DPI | 7200 dpi |
| Vertical | No |
| Connection | USB, Radio (RF) |
| Sensor | Optical |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .