Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Wireless Optical Gaming Mouse, 3200dpi, No. of Buttons: 5pcs
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for ZOWIE EC3-CW is £160.06. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | ZOWIE EC3-CW |
| Brand | ZOWIE |
| Type | Gaming Mice |
Features | |
| Wireless | Yes |
Measures | |
| Weight | 76.0 g |
| Width | 66.0 mm |
| Height | 41.0 mm |
| Length | 119.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-05-16 |
Product Properties | |
|---|---|
| Side Buttons | Yes |
| Suitable for Left-Handers | No |
| Colour | Black |
| Backlight | No |
| No. of Buttons | 5 pcs |
| Polling Rate | 1000Hz/1ms |
| Left or Right Hand | Right Hand |
| DPI | 3200 dpi |
| PTFE Mouse Feet | No |
| Vertical | No |
| Connection | USB |
| Sensor | Optical |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .