Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Wired computer mice might seem archaic, but they're incredibly easy to use. The format of this mouse is such that it suits those with smaller hands.
Lowest price for SpeedLink Reticos is £35.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
What mouse you get for your gaming rig might not be as important as the graphics card and the CPU, for example, but it nonetheless does its part and you shouldn't take it lightly.
You get more than the conventional amount of buttons on this particular model of mouse, since it's equipped with as many as six buttons.
When it comes to picking out the peripherals for your battle station, your should not make the mistake of thinking that the mouse is inconsequential. There is a huge selection of products these days and there's bound to be one that suits you.
The price of this model is below average for the category, so if it has the features your'e looking for it could be a great purchase. If you compare prices on Reticos on PriceRunner you will see that the lowest price at the moment is £36.
Product | |
|---|---|
| Product name | SpeedLink Reticos |
| Brand | SpeedLink |
| Type | Gaming Mice |
Features | |
| Wireless | No |
Measures | |
| Weight | 137.0 g |
| Width | 72.0 mm |
| Height | 40.0 mm |
| Length | 128.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-02-19 |
Product Properties | |
|---|---|
| Colour | Black |
| Backlight | RGB (multicoloured) |
| No. of Buttons | 6 pcs |
| For Kids/Smaller Hands | No |
| Left or Right Hand | Right Hand |
| DPI | 10000 dpi |
| Vertical | No |
| Connection | USB |
| Sensor | Optical |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .