Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Pantum P2500W, so the data shown are historical prices.
Our world is becoming increasingly digitised, but chances are that you still need to do some printing from time to time. In that case, a printer of your own could very much come in handy for you
This particular model of printer can only print in black and white, but if your needs don't include printing in colour on a regular basis, it could still be a good choice for you.
This is a more compact printer, and because of that, it can hold quite a few sheets of paper (150 pieces). This, however, could be fully adequate if you print rarely.
This printer currently has a lowest price of £, which is below average for the category, which makes this printer a great purchase. This might be just the thing that your home office setup needs!
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Pantum P2500W |
| Brand | Pantum |
Product Properties | |
| Portable Printer | No |
| Processor Speed | 600 MHz |
| Colour on Printer | Black |
| Print Formats | C5, Executive, Folio, Letter, C6, A6, DL, A5, A4, Legal |
| Connectivity | Wi-Fi, USB |
| Duplex Printing | No |
| Colour Printer | No |
| Standard Paper Capacity | 150 pcs |
| Print Type | Laser |
| Automatic Document Feeder (ADF) | No |
Communication | |
| PictBridge | No |
Connections | |
| Memory Card Reader | No |
Printing | |
|---|---|
| Print Speed (Mono) | 22.0 ppm |
| Max Print Resolution | 1200 x 1200 dpi |
Display | |
| Touchscreen | No |
| Display | No |
Memory | |
| Included Memory Capacity | 128 MB |
Storage | |
| Built-In Hard Drive | No |
Energy Facts | |
| Power Consumption (in Use) | 350.0 W |
Measures | |
| Depth | 22.0 cm |
| Height | 17.8 cm |
| Weight | 4.3 kg |
| Width | 33.7 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2015-08-10 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .