Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for HP Color LaserJet Pro MFP M479fdn is £510.00. This is currently the cheapest offer among 4 stores.
Of course, depending on what kind of profession you have, a printer is a very useful and important part of your home office setup. And this printer might be just the thing you're looking for
While printing text documents in black and white should cover most people's everyday needs, this printer lets you print in colour as well.
This is a more compact printer, and because of that, it can hold quite a few sheets of paper (300 pieces). This, however, could be fully adequate if you print rarely.
This printer currently has a lowest price of £510, which is below average for the category, which makes this printer a great purchase. This might be just the thing that your home office setup needs!
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | HP Color LaserJet Pro MFP M479fdn |
| Brand | HP |
Printing | |
| Print Speed (Mono) | 27.0 ppm |
| Print Speed (Colour) | 27.0 ppm |
| Copy Speed (Colour) | 27 |
| Copy Speed (Mono) | 27 |
Measures | |
| Depth | 47.2 cm |
| Height | 40.0 cm |
| Width | 41.6 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-01-22 |
Product Properties | |
|---|---|
| Scan Type | Flatbed |
| Loudness | 49 dB |
| Functions | Scan, Copy, Fax |
| Print Formats | C5, Executive, Letter, A6, DL, B5, A5, A4, Legal |
| Connectivity | Ethernet, AirPrint, Google Cloud Print, USB |
| Duplex Printing | Yes (Automatic) |
| Colour Printer | Yes |
| Standard Paper Capacity | 300 pcs |
| Print Type | Laser |
| Scan Formats | A4 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .