Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
-Battery-Powered-Mower.jpg)
30 Liters Grass Collection Box, Rec. Area 250 m², Foldable handle, Cutting Width (max) 30 cm
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Flymo Mighti-Mo 300 Li (1x2.0Ah) Battery Powered Mower is £120.00. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Flymo Mighti-Mo 300 Li (1x2.0Ah) Battery Powered Mower |
| Brand | Flymo |
| Type | Battery Powered Mowers |
Power Source | |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Battery Included | Yes |
| Number of Batteries & Capacity | 1x2.0Ah |
| Voltage | 40.0 V |
Measures | |
| Height | 102.0 cm |
| Weight | 9.94 kg |
| Width | 39.5 cm |
| Depth | 115.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2017-06-28 |
Product Properties | |
|---|---|
| Cutting Height (max) | 65.0 mm |
| Number of Height Positions | 5 |
| Cutting Width (max) | 30.0 cm |
| Features | Foldable handle |
| Mulching | Without |
| Cutting Height (min) | 25.0 mm |
| Collection Box Capacity | 30.0 L |
| Cutting Width (min) | 30.0 cm |
| Grass Collection Box | With Collection Box |
| Cutting Surface | 250.0 m² |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .