Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

A more environmentally friendly option to disposable bags! This bag is made from polyester and it holds 35 litres.


You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Reisenthel Shopper XL - Dots is £32.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Reisenthel Shopper XL - Dots |
| Brand | Reisenthel |
| Type | Totes & Shopping Bags |
Measures | |
| Height | 46.0 cm |
| Width | 68.0 cm |
| Depth | 20.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-05-22 |
Product Properties | |
|---|---|
| Pattern | Polka Dot |
| Manufacturer Colour | Dot |
| Properties | Water Resistant, Inner Pocket |
| Colour | Black |
| Volume | 35.0 L |
| Material | Polyester |
| Carrying Style | Top Handle |
| Closure | Zipper |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .