Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for PowerPlus POWX0460 is £107.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | PowerPlus POWX0460 |
| Brand | PowerPlus |
| Type | Belt Sanders |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
| Voltage | 240.0 V |
Measures | |
| Weight | 3.6 kg |
| Cord Length | 3.0 m |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2014-11-06 |
Product Properties | |
|---|---|
| Sanding Size (width) | 170.0 mm |
| Sanding Size (depth) | 75.0 mm |
| Belt Size (width) | 533.0 mm |
| Belt Speed | 380.0 m/min |
| Power Input | 950 W |
| Belt Size (depth) | 76.0 mm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .