Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

750 W, 3.5 kg
Lowest price for Bosch PBS 75 AE Set is £185.69. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Bosch PBS 75 AE Set |
| Brand | Bosch |
| Type | Belt Sanders |
Accessories | |
| Included Accessories | Case, Dust Bag |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
| Voltage | 230.0 V |
Measures | |
| Width | 300.0 mm |
| Weight | 3.5 kg |
Product Properties | |
|---|---|
| Sanding Size (width) | 165.0 mm |
| Sanding Size (depth) | 76.0 mm |
| Belt Size (width) | 533.0 mm |
| Belt Speed | 350.0 m/min |
| Power Input | 750 W |
| Belt Size (depth) | 75.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2018-11-27 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .