Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Teflon, Non-stick, Copper, Stainless Steel
Lowest price for Livington Copper & Stone 25 cm is £51.90. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Livington Copper & Stone 25 cm |
| Brand | Livington |
| Type | Frying Pans |
Measures | |
| Length | 43.5 cm |
| Diameter | 25.0 cm |
| Weight | 0.72 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-04-03 |
Product Properties | |
|---|---|
| Features | Metal Utensil Safe, Hanging Loop, Dishwasher Safe, Ergonomic Handle |
| Colour | Brown |
| No. of Layers of Coating | 7 pcs |
| Shape | Round |
| Handle Type | Handle |
| Edge Height | 5.5 cm |
| Body Material | Stainless Steel, Copper |
| With Lid | No |
| Cooktop Compatibility | Electric Cast Iron Top, Induction, Gas , Electric Smooth Top |
| Surface Coating | Teflon, Non-stick |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .