Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for Tefal Renew+ 30 cm is £40.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Tefal Renew+ 30 cm |
| Brand | Tefal |
| Type | Frying Pans |
Measures | |
| Length | 49.5 cm |
| Diameter | 30.0 cm |
| Weight | 1.456 kg |
| Height | 7.2 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-03-20 |
Product Properties | |
|---|---|
| Features | Hanging Loop, Thermo-spot, Heat Resistant Handle, Dishwasher Safe, Ergonomic Handle, Hand Wash |
| Colour | Grey |
| Shape | Round |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Handle Type | Handle |
| Body Material | Aluminium |
| With Lid | No |
| Cooktop Compatibility | Electric Cast Iron Top, Induction, Gas , Electric Smooth Top |
| Surface Coating | Ceramic, Non-stick |
| Temperature (max) | 250.0 °C |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .