Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Fluorescent Lamp, Linear, G23, Temperature (K): 2700
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Philips Master PL-S Fluorescent Lamp 8.8W G23, so the data shown are historical prices.
Product | |
|---|---|
| Product name | Philips Master PL-S Fluorescent Lamp 8.8W G23 |
| Brand | Philips |
| Type | Fluorescent Lamps |
Wireless | |
| Bluetooth | No |
| Wi-Fi | No |
Measures | |
| Height | 167.0 mm |
| Diameter | 28.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2016-09-01 |
Product Properties | |
|---|---|
| Temperature (K) | 2700 |
| Colour Rendering Index (CRI) | 82 |
| Socket | G23 |
| Energy Class | G |
| Colour/Finish | Warm White |
| Power | 8.8 W |
| Lumens | 600.0 |
| Shape | Linear |
| Light Bulbs Included | 1 pack |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .