Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Fully Integrated, 60 cm, 48 dB
HomeSource 4U
Bosch SMV4HTX27G Integrated Dishwasher
Or 3 interest-free payments of £165.33/mo.*
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Bosch SMV4HTX27G is £496.00. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Bosch SMV4HTX27G |
| Brand | Bosch |
Type | |
| Placement | Fully Integrated |
Product Properties | |
| Drying Performance | A |
| Cleaning Performance | A |
| Energy Class | E |
| Noise Level | 48 dB |
| Cord Length | 175.0 cm |
| No. of Programs | 6 |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-07-27 |
Features | |
|---|---|
| Drying System Type | ExtraDry, Heat Exchanger |
| Placement of Cutlery | Cutlery Basket |
| Place Settings | 12 pcs |
| Features | Auto Adjust of Dishdetergent, Drying System Type, Electronic Rinse Aid Indicator, Hygiene Program, Electronic Salt Indicator, Display, Info Light on Floor, Delayed Start, Intensive Zone, Aqua Protection, Quick Wash Program, Water Softener |
| Height Adjustable Trays/baskets | Heigth Adjustable Upper tray/basket |
| Aqua Protection | Aqua Sensor, Aquastop |
| Quick Wash Program | Quick Wash |
| Temperature Settings | 70 °C, 45 °C, 50 °C, 65 °C |
Measures | |
| Inlet Hose Length | 165.0 cm |
| Weight | 35.0 kg |
| Standard Width | 60 cm |
| Width | 59.0 cm |
| Outlet Hose Length | 190.0 cm |
| Depth | 55.0 cm |
| Height | 81.0 cm |
| Niche Width | 60.0 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .