Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Fully Integrated, 45 cm, 44 dB
Corbetts Electrical
Indesit DSIO3T224EZUKN Slimline Dishwasher
Or 3 interest-free payments of £111.66/mo.*
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Indesit DSIO 3T224 E Z UK N is £335.00. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Indesit DSIO 3T224 E Z UK N |
| Brand | Indesit |
Type | |
| Placement | Fully Integrated |
Product Properties | |
| Drying Performance | A |
| Energy Class | E |
| Noise Level | 44 dB |
| No. of Programs | 5 |
Features | |
| Placement of Cutlery | Cutlery Basket |
| Place Settings | 10 pcs |
| Features | Electronic Rinse Aid Indicator, Height Adjustable Trays, Hygiene Program, Pre and/or Extra Rinsing, Electronic Salt Indicator, Display, Info Light on Floor, Delayed Start, Intensive Zone, Quick Wash Program |
| Height Adjustable Trays/baskets | Heigth Adjustable Upper tray/basket |
| Temperature Settings | 72 °C |
Sustainability Information | |
|---|---|
| Sustainability Attributes | Eco Mode |
Energy Facts | |
| Energy Consumption per 100 Cycles | 76.0 kW/h |
Water Consumption | |
| Water Consumption per Cycle | 9.0 L |
Measures | |
| Standard Width | 45 cm |
| Width | 45.0 cm |
| Depth | 56.0 cm |
| Height | 82.0 cm |
| Niche Width | 45.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-09-03 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .