• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Dulux Weathershield All Weather Protection Smooth Masonry Paint Wall Paint

Dulux Weathershield All Weather Protection Smooth Masonry Paint Wall Paint

Compare
Matte

·

Popularity

2038

in

Paint
From 3 payments of £9.66/mo. with
AD

From Argos

Dulux Weathershield All Weather Matt Paint 2.5L - Brick Red (2.5L)

Free shipping, 3-5 days
£36.50

Dulux

Dulux Weathershield All Weather Protection Smooth Masonry Paint Brick Red, 2.5L

Lowest price

·2-5 days
£29.00

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Johnstone's Johnstone's, Exterior Smooth Masonry Paint, Brick Wall Paint Brick Red 5L
Trending
Johnstone's Johnstone's, Exterior Smooth Masonry Paint, Brick Wall Paint Brick Red 5L
£21.59
£4.32/L
Dulux Easycare Washable & Tough Emulsion Decadent Damson Wall Paint Decadent Damson 2.5L
Trending
Dulux Easycare Washable & Tough Emulsion Decadent Damson Wall Paint Decadent Damson 2.5L
£31.50
£12.60/L
Crown Matt Emulsion Paint Always Wall Paint Always Orchid 2.5L
Crown Matt Emulsion Paint Always Wall Paint Always Orchid 2.5L
£18.85
£7.54/L
Dulux Easycare Washable & Tough Emulsion Boho Blush Wall Paint Boho Blush 2.5L
Trending
Dulux Easycare Washable & Tough Emulsion Boho Blush Wall Paint Boho Blush 2.5L
£32
£12.80/L
Crown Matt Emulsion Paint Wall Paint Rhubarb Rose 2.5L
Crown Matt Emulsion Paint Wall Paint Rhubarb Rose 2.5L
£18.85
£7.54/L
Crown Matt Emulsion Paint Le Petit Palais Wall Paint Le Petit Palais 2.5L
Crown Matt Emulsion Paint Le Petit Palais Wall Paint Le Petit Palais 2.5L
£18.85
£7.54/L
Johnstones Washable Matt Ceiling Paint, Wall Paint Signal Red 2.5L
Trending
Johnstones Washable Matt Ceiling Paint, Wall Paint Signal Red 2.5L
£17.99
£7.20/L

Product details

Lowest price for Dulux Weathershield All Weather Protection Smooth Masonry Paint Wall Paint is £29.00. This is currently the cheapest offer among 4 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameDulux Weathershield All Weather Protection Smooth Masonry Paint Wall Paint
BrandDulux
TypeWall Paint

Additional Info

Created at PriceRunner2022-11-15

Product Properties

Gloss LevelsMatte
ColourRed

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.