• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Rustins RADS250 Quick Dry Enamel Satin Metal Paint, Wood Paint 0.25L
Trending

Rustins RADS250 Quick Dry Enamel Satin Metal Paint, Wood Paint 0.25L

Compare
Top Coating, Metal, Satin

·

Popularity

2652

in

Paint
From 3 payments of £2.28/mo. with
AD

From OnBuy

Rustins RADS250 250ml Quick Dry Radiator Paint Satin

Free shipping, 2-6 days
£8.50

eBay

Rustins Quick Dry Radiator Enamel Satin White 250ml

Lowest price

·£4.95 shipping, 2-3 days
£6.85

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Johnstones One Coat Quick Dry Satin Metal Paint, Wood Paint Brilliant White 0.75L
Trending
Johnstones One Coat Quick Dry Satin Metal Paint, Wood Paint Brilliant White 0.75L
£11.49
£15.32/L
Armstead Trade Satin Metal Paint, Wood Paint Brilliant White 2.5L
Trending
Armstead Trade Satin Metal Paint, Wood Paint Brilliant White 2.5L
£33.99
£13.60/L
Rustins Quick Dry Wood Paint, Metal Paint White 0.25L
Rustins Quick Dry Wood Paint, Metal Paint White 0.25L
£6.82
£27.28/L
Rustins Quick Dry Wood Paint, Metal Paint White 0.5L
Trending
Rustins Quick Dry Wood Paint, Metal Paint White 0.5L
£10.50
£21.00/L
Dulux Once Satinwood Wood Paint, Metal Paint White Cotton 0.75L
Trending
Dulux Once Satinwood Wood Paint, Metal Paint White Cotton 0.75L
£17.57
£23.43/L
Crown Solo One Coat Wood Paint, Metal Paint Brilliant White 2.5L
Crown Solo One Coat Wood Paint, Metal Paint Brilliant White 2.5L
£25.14
£10.06/L
Leyland Trade Fast Drying Satin Wood Paint, Metal Paint Brilliant White 2.5L
Leyland Trade Fast Drying Satin Wood Paint, Metal Paint Brilliant White 2.5L
£44.81
£17.92/L

Product details

Lowest price for Rustins RADS250 Quick Dry Enamel Satin Metal Paint, Wood Paint 0.25L is £6.85. This is currently the cheapest offer among 9 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameRustins RADS250 Quick Dry Enamel Satin Metal Paint, Wood Paint 0.25L
BrandRustins
TypeWood Paint, Metal Paint

Additional Info

Created at PriceRunner2022-11-17

Product Properties

Indoor/Outdoor UseIndoor
Volume0.25 L
Primer/Top Coating/SprayTop Coating
Gloss LevelsSatin
Application SurfaceMetal
ColourWhite

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.