• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Rustins ASAP All Purpose All Surface Satin Paint Wall Paint 1L

Rustins ASAP All Purpose All Surface Satin Paint Wall Paint 1L

Compare
Water-borne, Metal, Wood, Satin

·

Popularity

11549

in

Paint
From 3 payments of £6.28/mo. with
AD

From OnBuy

Rustins ASAP All Purpose All Surface Satin Paint Blue 1L

Free shipping, 2-6 days
£18.84

OnBuy

4.8(19 ratings)
Rustins ASAP All Purpose All Surface Satin Paint Blue 1L

Lowest price

·Free shipping, 2-6 days
£18.84

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dulux Silk Emulsion Sapphire Salute Wall Paint 2.5L
Trending
Dulux Silk Emulsion Sapphire Salute Wall Paint 2.5L
£24.99
£10.00/L
Johnstones Interior Bathroom Mid Island Breeze Wall Paint 2.5L
Trending
Johnstones Interior Bathroom Mid Island Breeze Wall Paint 2.5L
£20.99
£8.40/L
Farrow & Ball Modern Emulsion 2.5L Matt Wall Paint 2.5L
Farrow & Ball Modern Emulsion 2.5L Matt Wall Paint 2.5L
£64
£25.60/L
Superfresco Easy Superfresco Easy Evening Attire Wall Paint 2.5L
Superfresco Easy Superfresco Easy Evening Attire Wall Paint 2.5L
£25.99
£10.40/L
Farrow & Ball Dead Flat Matt Multi Surface Paint 2.5L Wood Paint, Wall Paint 2.5L
Farrow & Ball Dead Flat Matt Multi Surface Paint 2.5L Wood Paint, Wall Paint 2.5L
£69.99
£28.00/L
Superfresco Easy Easy Adventure Awaits Multi-Surface Wall Paint 2.5L
Superfresco Easy Easy Adventure Awaits Multi-Surface Wall Paint 2.5L
£26.99
£10.80/L
Laura Ashley Eggshell Paint Dark Duck Egg Wall Paint 0.75L
Laura Ashley Eggshell Paint Dark Duck Egg Wall Paint 0.75L
£24
£32.00/L

Product details

Lowest price for Rustins ASAP All Purpose All Surface Satin Paint Wall Paint 1L is £18.84. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameRustins ASAP All Purpose All Surface Satin Paint Wall Paint 1L
BrandRustins
TypeWall Paint

Additional Info

Created at PriceRunner2022-11-30

Product Properties

Indoor/Outdoor UseIndoor
FeaturesWater-borne
Volume1.0 L
Gloss LevelsSatin
Application SurfaceWood, Metal
ColourBlue
Tinting TypePre-mixed paint

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.