• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Rustins MDF Primer 0.25L

Rustins MDF Primer 0.25L

Compare

·

Popularity

11534

in

Paint
From 3 payments of £2.17/mo. with
AD

From OnBuy

MDF Primer 250ml, White

Free shipping, 2-6 days
£8.50

Amazon

RUSTINS Quick Drying MDF White Primer 250ml-Quick-Drying, Smooth Finish Primer for Bare MDF Wood and Interior Surfaces; Excellent Adhesion; Seals and Prepares for Painting

Lowest price

·Free shipping
£6.52

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dulux Matt Wall Paint Pure Brilliant White 10L
Popular
Dulux Matt Wall Paint Pure Brilliant White 10L
£28
£2.80/L
Dulux Quick Dry Wood Paint Brilliant White 2.5L
Dulux Quick Dry Wood Paint Brilliant White 2.5L
£27.50
£11.00/L
Crown Matt Emulsion Wall Paint Pure Brilliant White 10L
-37%
Crown Matt Emulsion Wall Paint Pure Brilliant White 10L
£10
£1.00/L
Zinsser AllCoat Exterior Satin Wood Paint White 1L
Zinsser AllCoat Exterior Satin Wood Paint White 1L
£18.49
£18.49/L
Dulux Matt Wall Paint Timeless 5L
Dulux Matt Wall Paint Timeless 5L
£32.99
£6.60/L
Zinsser Bulls Eye 1-2-3 White 0.5L
Zinsser Bulls Eye 1-2-3 White 0.5L
£9.79
£19.58/L
Dulux 079075 Wall Paint Timeless 5L
Dulux 079075 Wall Paint Timeless 5L
£21.99
£4.40/L

Product details

Lowest price for Rustins MDF Primer 0.25L is £6.52. This is currently the cheapest offer among 4 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameRustins MDF Primer 0.25L
BrandRustins

Additional Info

Created at PriceRunner2022-12-01

Product Properties

Volume0.25 L
ColourWhite

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.