• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
IKOpro Bitumen Paint 5Ltr

IKOpro Bitumen Paint 5Ltr

Compare
Concrete

·

Popularity

4575

in

Paint
From 3 payments of £12.66/mo. with

Wickes

IKOpro Black Bitumen Paint - 5L
£5.00 shipping
£38.00

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Sandtex Ultra Smooth Masonry Concrete Paint Black 2.5L
Trending
Sandtex Ultra Smooth Masonry Concrete Paint Black 2.5L
£16.49
£6.60/L
Zinsser AllCoat Exterior Satin Wood Paint Black 1L
Zinsser AllCoat Exterior Satin Wood Paint Black 1L
£18.80
£18.80/L
Zinsser AllCoat Exterior Matt Wood Paint Black 2.5L
Zinsser AllCoat Exterior Matt Wood Paint Black 2.5L
£23.52
£9.41/L
Sandtex Fine Textured Masonry Concrete Paint Black 1L
Sandtex Fine Textured Masonry Concrete Paint Black 1L
£14
£14.00/L
Ronseal Diamond Hard DoorStep Concrete Paint Black 0.75L
Ronseal Diamond Hard DoorStep Concrete Paint Black 0.75L
£14.84
£19.79/L
Dulux Weathershield All Weather Purpose Smooth Concrete Paint Black 5L
Dulux Weathershield All Weather Purpose Smooth Concrete Paint Black 5L
£28
£5.60/L
Zinsser AllCoat Exterior Gloss Wood Paint Black 1L
Zinsser AllCoat Exterior Gloss Wood Paint Black 1L
£17.84
£17.84/L

Product details

Lowest price for IKOpro Bitumen Paint 5Ltr is £38.00. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.

Features

Product

Product nameIKOpro Bitumen Paint 5Ltr

Additional Info

Created at PriceRunner2023-12-09

Product Properties

Indoor/Outdoor UseOutdoor
Application SurfaceConcrete
ColourBlack

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.