• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Pure Pure Brilliant Smooth 10L

Pure Pure Brilliant Smooth 10L

Compare
Top Coating, Concrete

·

Popularity

19433

in

Paint
From 3 payments of £9.00/mo. with
AD

From B&Q

Pure Brilliant White Smooth Matt Masonry Paint, 10L - Pure brilliant white - One Size

£6.00 shipping
£27.00

B&Q

Pure Brilliant White Smooth Matt Masonry Paint, 10L - Pure brilliant white - One Size

Lowest price

·£6.00 shipping
£27.00

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Zinsser AllCoat Exterior Satin Wood Paint White 1L
Zinsser AllCoat Exterior Satin Wood Paint White 1L
£18.49
£18.49/L
Sandtex Fine Textured Masonry Concrete Paint Cornish Cream 5L
Sandtex Fine Textured Masonry Concrete Paint Cornish Cream 5L
£28
£5.60/L
Sandtex Ultra Smooth Masonry Concrete Paint Brilliant White 10L
Sandtex Ultra Smooth Masonry Concrete Paint Brilliant White 10L
£40
£4.00/L
Sandtex Ultra Smooth Masonry Concrete Paint Cornish Cream 10L
Sandtex Ultra Smooth Masonry Concrete Paint Cornish Cream 10L
£40
£4.00/L
Sandtex Ultra Smooth Masonry Concrete Paint Brilliant White 5L
-60%
Sandtex Ultra Smooth Masonry Concrete Paint Brilliant White 5L
£8.46
£1.69/L
Sandtex Ultra Smooth Masonry Wall Paint, Concrete Paint 5L
Sandtex Ultra Smooth Masonry Wall Paint, Concrete Paint 5L
£28
£5.60/L
Bedec Multi Surface Plaster Facade Paint, Wood Paint, Radiator Paint, Concrete Paint, Metal Paint 0.75L
Bedec Multi Surface Plaster Facade Paint, Wood Paint, Radiator Paint, Concrete Paint, Metal Paint 0.75L
£18.99
£25.32/L

Product details

Lowest price for Pure Pure Brilliant Smooth 10L is £27.00. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Compare:

Features

Product

Product namePure Pure Brilliant Smooth 10L
BrandPure

Additional Info

Created at PriceRunner2024-02-23

Product Properties

Indoor/Outdoor UseOutdoor
Volume10.0 L
Primer/Top Coating/SprayTop Coating
Application SurfaceConcrete
ColourWhite

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.